img

Çin teknoloji devi Huawei, dünya dijital koalisyonuna katılıyor


Huawei’nin başkanı Liang Hua, Çin teknoloji devinin Uluslararası Telekomünikasyon Birliği’nin Partner2Connect (P2C) olarak anılan Dijitalizasyon için Koalisyona katıldığını açıkladı.

Sürdürülebilir kalkınma konulu Forum 2022 sırasında konuşan Liang, Huawei’nin ücra bölgelerde yaşayan 120 milyon kişinin 2025 yılına değin dijital ortama bağlanmasına yardımcı olacağını taahhüt etti. Düzenlenen olay çerçevesinde, bilişim ve komünikasyon teknolojilerine ilişkin inovasyonun dijital ekonomi döneminde ticari ve sosyal değeri nasıl özgürleştirebileceği araştırıldı.

Huawei’nin dijitalizasyon için koalisyona (P2C) destek sağlamasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Uluslararası Telekomünikasyon Birliği Genel Sekreteri Malcolm Johnson, salt bağlantısallığın yeterli olmadığını belirterek bağlantının ulaşılabilir, içeriğinin geçerli ve yerel dilde olması ve kullanıcıların bunu en iyi biçimde kullanabilecek kapasiteye sahip bulunmaları gerektiği yolundaki görüşünü açıkladı.

Öte yandan Huawei Wireless Solution Başkanı Cao Ming, şirketinin, görece geri kalmış bölgeleri kaliteli biçimde kapsamak amacıyla RuralStar ve RuralLink çözümlerini sürekli olarak desteklemiş olduğunu belirtti. RuralStar serisinden çözümler 70’ten fazla ülkenin geri kalmış bölgelerinde 60 milyonu aşkın insana bağlantısallık sağladı.
 

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

TSPB

Haber Giriş Sistemi

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.